Šport

Stratili sme 2 body...

V 5. kole oblastných majstrovstiev sme cestovali do Lovčice - Trubína. Je to nováčik súťaže a tak sme síce očakávali nováčikovský elán, ale trúfali sme si. To by však museli hráči "chcieť". No okrem zranených niektorí hráči "odsabotovali" stretnutie.

Ujali sme sa vedenia už po 30. sekundách (Vlado Horváth). Domáci vyrovnali, ale opäť sme dali vedúci gól (Rado Šimko). Po naivnej chybe v strede obrany domáci opäť vyrovnali. Do druhého polčasu sme nastúpili bez Lukáša Rybára, ktorého striedal Zdeno Šedivec. No už po niekoľkých minútach sa nekontroloval Martin Majer a po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko. Domáci to využili a ujali sa vedenia 3:2. Po vydarenej kombinácii Jano Fehérpataky vyrovnal. Striedania v druhom polčase v našom mužstve už neprebudili mužstvo, skôr naopak. Niektorí hráči akoby boli členmi kolektívu iba z prinútenia. Necítia žiadnu zodpovednosť za kolektív, ale asi ani za seba. Radosť nám urobili naši dorastenci, ktorí zvíťazili v Banskej Belej 1:5. V prvej polovici prvého polčasu zažiaril Miro Meliš, ktorý dal prvé dva góly. Zvlášť druhý gól bol výsledkom jeho futbalového myslenia. Zbehol za dlhou loptou do pokutového územia súpera, nádherne zasekol pred brankárom, ktorý mu preletel popri nohe a do prázdnej bránky dal gól. Jeho prieniky okolo súperových obrancov boli pastvou pre oči. Najkrajšia akcia celého zápasu sa však zrodila v 35. minúte. Peťo Hudec prevzal v strede ihriska loptu, krásne vysunul po pravej strane Jožka Považana, ten obišiel dvoch protihráčov a zboku vbehol do pokutového územia súpera. Vystrelil, ale brankár jeho strelu kryl. Pohotovo však v spleti hráčov Lukáš Blaho poslal loptu do siete 0:3. Do polčasu ešte v 45. min. Rado Erhardt zvýšil na 0:4. Do druhého polčasu nastúpili domáci zo snahou skorigovať skóre, čo sa im podarilo po chybe stredu našej obrany. Potom však opäť naši dorastenci spresnili hru a i napriek prestriedaniu (šancu dostala i lavička) Rado Erhardt ešte "vyšperkoval" konečný výsledok na 1:5. Gratulujeme.

| Autor: Marian Jasenák | Vydané dňa 04. 09. 2011 | 2542 prečítané | Informačný e-mailVytlačiť článok