Šport

Od desiatich k piatim ...

V nedeľu 11.9., keď sa v Bukovine konali hody, sme odohrali 6. kolo na domácej pôde proti nováčikovi súťaže Partizánu Veľká Lehota. Ale nálada na hracej ploche nebola hodová. Tým pádom už vôbec nie v domácom hľadisku. Niektorí hráči akoby ignorovali všetko, čím je futbal futbalom a hrajú stále horšie (niekedy sa zdá, že to robia úmyselne). Iní zasa striedajú lepšie výkony s priemernými, až podpriemernými a tak v súčasnosti iba hŕstka hráčov Bzenice hrá futbal so srdcom a s cieľom zvíťaziť.

Veď ako inak nazvať pôsobenie na hracej ploche ak nie ako chaotické, keď bez pocitu zodpovednosti (a dovolím si povedať aj bez hanby) zahodíme gólové šance (viď Voznica, Lovčica, i dnešný zápas, ale hlavne stretnutie s Brehmi). I dnes sa niektorí hráči nadreli, aby sme vyrovnali, aby sme dvakrát viedli a potom ľahkomyseľne dovolíme súperovi vyrovnať. Súperovi, ktorý ničím nepresvedčil, že si z dnešného zápasu zaslúži odniesť bod (neupierame mu bojovnosť). Už v 4. min. sme dovolili chybou v obrane súperovi dať vedúci gól. V 12. min. sme síce vyrovnali (Fehérpataky), ale tento gól neprebudil mužstvo k lepšiemu výkonu. Nedokážeme si presne prihrať, niektorí hráči sa chcú presadiť individuálne a zbytočne strácajú lopty, ktoré potom musíme pracne a ťažko získavať, až to niekedy skončí zbytočným gólom v našej sieti (dnes napríklad pri druhom góle súpera). Niektorí hráči budia dojem, že im na ničom na ihrisku nezáleží, že sa predsa nebudú namáhať a potom nebodaj unavení už nebudú môcť uskutočniť svoje nedeľné večerné plány. V 55. min. sa presadil Leba a viedli sme 2:1. Dovtedy sme nevyužili niekoľko príležitostí na vstrelenie gólu. Po góle akoby prišla v našom mužstve fáza (presvedčenie?), že súper už odpadne a už sa nemôže nič stať. Opak však bol pravdou, pretože stačilo 5 minút a bolo 2:2. Opäť mužstvo hľadalo cestu (niektorí hráči!), ako zápas otočiť v náš prospech. Podarilo sa to v 75. min., keď Fehérpataky krásne naskočil na centrovanú loptu do pokutového územia, predskočil súperovho brankára a vsietil vedúci gól. Súper však, na rozdiel od nášho mužstva, bojoval ďalej a opäť po piatich minútach vyrovnal po nedorozumení v našej obrane. Na zvrat už veľa času nezostávalo a tak si hostia odviezli z nášho ihriska bod, ku ktorému sme mu veľkou mierou pomohli my. Ani zmeny v mužstve v druhom polčase nepriniesli zlepšenie v našej hre. Ľahkomyselne stratené body nás môžu mrzieť pri konečnom účtovaní v jarnej časti, pretože je dosť možné, že po skončení ročníka 2011 - 2012 môžu z našej súťaže vypadnúť nižšie až štyri mužstvá. Prečo chlapci bojovali v zápaase v T. Breznici a doma s Kremnicou, kde sme, priznajme si, veľa bodov nečakali. Je samozrejmé, že pre našich futbalistov nie je futbal hlavnou pracovnou činnosťou, nijako za to nie sú finančne ohodnotení, ale ak raz nejakú prácu vykonávam, mal by som urobiť všetko preto, aby s mojou prácou bola spokojnosť. A to u našich "futbalistov" tak nie je. Ale asi sa niet čo čudovať, keď už tréningová morálka kríve na obe nohy. Neobstojí obhajoba, že profesionáli nehrajú nič (Slovensko - Arménsko 0:4). Chlapci, presvedčte nás svojim prístupom, že to tak nie je a že Vám záleží na výsledkoch a tým aj na spokojnosti fanúšikov. Vytvorte kolektív, v ktorom všetkým pôjde o spoločnú vec a to je: vždy dobrý výsledok. Nie vždy sa podarí všetko, čo robíme a čo chceme, ale keď bude na Vás vidieť, že chcete, vždy sa dajú ospravedlniť nedostatky. Zatiaľ to "chcenie" u niektorých nevidieť a tí, čo "chcú", to sami nedokážu. Dorastenci odohrali dnes iba 20 minút, keď súper z Lovče odišiel z hracej plochy. Dovtedy naši stihli dať 6 gólov (Blaho 2x, Považan J., Hudec, Meliš a Horváth) a ani raz neinkasovať. Súper nastúpil iba s 8 hráčmi a do 20. minúty sa "akože" zranili dvaja hráči. Keďže odstúpením týchto hráčov z hracej plochy klesol počet súperových hráčov pod 7, musel rozhodca predčasne ukončiť stretnutie.

| Autor: Marian Jasenák | Vydané dňa 11. 09. 2011 | 2103 prečítané | Informačný e-mailVytlačiť článok