Šport

Vstup do súťaže nevyšiel

V nedeľu 7.8. začal nový ročník najvyššej oblastnej súťaže vo futbale, ktorej sme účastníkmi. Prvý zápas sme odohrali na ihrisku Voznice a podľahli sme 3:2.

Nastúpili sme v oslabenej zostave. Pre chorobu nehrali Kačák, Majer, pre dovolenku brankár Tadian a niektorí hráči boli "indisponovaní". Aj napriek tomu sme viedli v I. polčase 1:0, keď nevydarenú strelu Lukáša Rybára tečoval domáci obranca a lopta skončila v sieti domácich. Na začiatku II. polčasu sme dali druhý gól a zdalo sa, že zápas zvládneme. Stal sa však opak. Stiahli sme sa viac dozadu, striedajúci Miro Leba nešťastne zasiahol loptu v našom pokutovom území rukou a rozhodca nekompromisne nariadil pokutový kop, ktorý domáci premenili. Ani sme sa nestihli spamätať, brankár nedočiahol na rohový kop domácich, lopta sa vrátila z opačnej strany späť do pokutového územia a od Adama Klimana sa lopta odrazila do odkrytej časti našej brány - 2:2. Zdalo sa, že aj domáci, ktorí už nedúfali v zisk bodov, sa uspokojili a sú spokojní s remízou. Stalo sa však, že Janko Fehérpataky nevybojoval loptu pred našim pokutovým územím, dlhú loptu vo vzduchu nohou nedočiahol na čiare pokutového územia Lukáš Rybár, zato však hráč domácich stojaci za ním a brankár nemal žiadnu šancu. Až po tomto góle sme opäť začali hrať viac útočne, ale pán rozhodca bol proti vyrovnaniu. Najkurióznejšia situácia nastala v poslednej minúte stretnutia, keď sme dosiahli gól, pán rozhodca ho však na prekvapenie všetkých, domácich aj hostí, neuznal. Uviedol, že skôr ako sa lopta dostala do siete, ukončil stretnutie a tak gól bol dosiahnutý po riadnom hracom čase. Z nášho mužstva si zaslúži absolutórium brankár Jakub Strelka, ktorý bol oporou nášho mužstva aj napriek trom gólom, ktoré dostal. Ostatní hráči zaostali sa svojimi možnosťami. Futbalový oddiel Tatran Bzenica zaslal na komisiu rozhodcov ObFZ Žiar nad Hronom sťažnosť na výkon rozhodcu Jozefa Pinku.

| Autor: Marian Jasenák | Vydané dňa 13. 08. 2011 | 2145 prečítané | Informačný e-mailVytlačiť článok