Šport

Zdolali sme lídra súťaže

V 4.kole oblastného preboru sme privítali na našom ihrisku lídra súťaže - družstvo ŠKF Kremnica. V minulom ročníku v 24. kole súper u nás zvíťazil 0:5 a tak sme poznajúc kvality súpera očakávali ťažký zápas. V stretnutí sme sa museli zaobísť bez Paľa Zliechovca, Jara Balku, Petra Vlačuhu a nedoliečený bol Martin Majer, Stano Kicko a Michal Kačák.

Zápas sme začali odvážne a po prvom vydarenom útoku sme už v 2. min. dosiahli vedúci gól. V pokutovom území sa k odrazenej lopte dostal Adam Kliman, bokom umiestnil loptu k pravej žrdi súpera, ale na bránkovej čiare loptu odvrátil obranca hostí. O odrazenú loptu zabojoval Richard Demko a poslal ju do siete. Už v 6. min. však bolo vyrovnané, keď sme nechali hráča hostí vystreliť na bránku. V 17. min. dostal stredom ihriska od Rybára peknú prihrávku Richard Demko, ktorý sa rútil do pokutového územia súpera. Keďže stopér hostí mu nestačil, zadržal ho rukami a stiahol ho nedovolene k zemi. Rozhodca bez rozpakov ukázal na značku pokutového kopu. K previnivšiemu sa hráčovi hostí však bol milostivý a udelil mu iba žltú kartu, hoci to bolo vo vyloženej gólovej príležitosti. Loptu si na biely bod postavil Lukáš Rybár a nedal brankárovi šancu - 2:1. V tej istej minúte poslal tréner do domácej bránky Jakuba Strelku, ktorý vystriedal Mareka Tadiana. Jakub sa nestihol v bránke ani poriadne rozhliadnuť, pri usmerňovaní múru sa nechal prekvapiť súperom, nestačil sa premiestniť k vzdialenejšej žrdi svojej bránky, kde bol nekrytý útočník hostí Mazúr a ten poslal hlavou loptu do našej siete a tak opäť bolo vyrovnané - 2:2. Tak sa skončil prvý polčas. Do druhého polčasu už nenastúpil v našom družstve Adam Kliman, ktorého nahradil Martin Dekýš. Naše mužstvo nastúpilo do druhého polčasu odvážnejšie a i keď postupne sily odchádzali, snažili sme sa nedovoliť súperovi rozvinúť jeho kombinačnú hru, na ktorú sme doplatili v jarnej časti. Naše mužstvo pozorne bránilo a čakalo na chybu súpera. Tá prišla v 59. min., keď Lukáš Rybár napádal na hranici súperovho pokutového územia stopéra hostí. Šikovne mu vypichol loptu, obišiel ho a z 13 metrov nedal súperovmu brankárovi šancu, keď loptu po zemi umiestnil vedľa neho "placírkou" do siete. Súpera to však nezlomilo a všetkými prostriedkami sa snažil o vyrovnanie. Získal optickú prevahu, naše mužstvo sa však už nenechalo zaskočiť tak, ako tomu bolo v I. polčase. V 55. min. prišiel na hraciu plochu Miro Leba, ktorý nahradil Zdenka Šedivca. Bol to dobrý ťah, pretože čerstvý hráč začal robiť viac starostí súperovej obrane. Tlak hostí trval až do konca stretnutia, no naši hráči obetavo narúšali akcie súpera a pozorne bránili. V závere stretnutia prišli na ihrisko ešte Stano Kicko (v 83. min.) a Michal Kačák (v 86. min.), aby posilnili obranné rady domácich a nahradili unavených a zranených Martina Majera a Vlada Horvátha. I napriek snahe súpera aspoň o vyrovnanie si naše mužstvo vcelku s prehľadom udržalo víťazstvo nad silným súperom. Kremnica pôsobila futbalovejším dojmom, ale domáci si víťazstvo zaslúžili za bojovnosť. Svoju súťaž rozohrali už aj naši dorastenci. V prvom kole mali voľno a v druhom nastúpili doma proti Voznici, s ktorou remizovali 2:2, keď viedli gólom Petra Hudeca a na konečných 2:2 vyrovnával Matúš Zliechovec.

| Autor: Marian Jasenák | Vydané dňa 28. 08. 2011 | 2269 prečítané | Informačný e-mailVytlačiť článok