Šport

Konečne prvé body.

Až v III. kole sa našim futbalistom podarilo získať prvé body do tabuľky. Paradoxne na ihrisku súpera v Tekovskej Breznici, kde sa nám v minulosti nie veľmi darilo.

Zápas sa začal s 13 minútovým oneskorením, pretože domáci mali starosti so zostavou. Ani naše mužstvo nebolo ideálne zložené. Stále prevláda maródka (Balko, Leba, Rozemberg, Kicko, Vlačuha) a niektorí hráči mali popoludňajšiu zmenu (Horváth, Tadian) a tak museli nastúpiť aj nedoliečení Kačák a Majer a pomôcť musel aj dorastenec Erhardt a už niekoľko rokov nehrajúci Jozef Zliechovec. Zápas sa začal opatrne na oboch stranách a do 20. min. bola hra vyrovnaná. V 23. min. však Lukáš Rybár využil zaváhanie domáceho obrancu, vzal mu loptu, od bránkovej čiary prihral Michalovi Kačákovi a ten pred brankárom nezaváhal - 0:1. Od tej chvíle sme prevzali iniciatívu a i napriek snahe domácich sme kontrolovali priebeh hry. V 38. min. sa vydarila akcia na pravej strane nášho útoku, Marian Kliman prihral loptu pred brankára domácich a Zdeno Šedivec ju pretlačil cez brankára domácich za bránkovú čiaru. Do šatní sme odchádzali s dvojgólovým vedením a s úmyslom tento zápas už nepremrhať. V prvých dvoch kolách sme totiž tiež dali prvé góly my, ale zápasy sme vždy nakoniec prehrali. Po zmene strán sme vyčkávacou taktikou potrebovali zistiť, ako je na tom súper. Ten sa síce snažil, ale naše mužstvo mu nič nedovolilo. Keď sa zdalo, že už preberáme kontrolu nad stretnutím, rozhodca "daroval" v 65. min. domácim priamy kop asi z 30 metrov a domáci hráč trafil horný roh našej brány - 1:2. Naše mužstvo sa však nepoložilo. Unavený a nedoliečený Kačák odišiel z hracej plochy a nahradil ho Pavel Zliechovec. V 73. min. rozhodca nariadil priamy voľný kop proti domácim. Loptu si pri postrannej čiare asi 35 metrov od domácej brány postavil Richard Demko a ľavou nohou nádherne trafil vzdialenejší horný roh domácej brány. Domáci brankár na loptu nedočiahol - 1:3. V posledných minútach sme ešte takticky striedali (Zliechovec Jozef za Šedivca a Rado Erhardt za Demku), aby sme tak otupili prípadný súperov záverečný nápor. Naši futbalisti zaslúžene tento zápas dotiahli do víťazného konca, čo uznali aj domáci priaznivci. V nedeľu nás čaká jeden z najsilnejších súperov na domácom ihrisku - mužstvo Kremnice, ktoré v jarnej časti u nás vyhralo 0:5 a v súčasnosti vedie tabuľku našej súťaže. V dnešnom kole Kremnica rozdrvila Vyhne pomerom 7:2.

| Autor: Marian Jasenák | Vydané dňa 21. 08. 2011 | 3714 prečítané | Informačný e-mailVytlačiť článok
* NOVINKY
15.02.2014: Cena vodného a stočného
Vážený zákazník, dovoľujeme si Vám oznámiť aktuálne ceny vodného a stočného.
Vodné: 1,3200 EUR/m3
Stočné: max. cena 1,3381 EUR/m3
Uvedené ceny sú vrátane DPH.

Obecný úrad

01.09.2013: Úpravy na redakčnom systéme.
V rámci skvalitnenia poskytovaných informácii bude v nasledujúcich týždňoch prebiehať úprava používaného redakčného systému a oprava doteraz zistených chýb. Za dočasné výpadky niektorých častí stránky sa vopred ospravedlňujeme.

Admin
*Kalendárium
Dnes je :

Meniny :

*Prihlásenie

.....:::::::::: 2007 Obec Bzenica - KAHÚN Ján, powered by phpRS ::::::::::.....