Šport

V derby sme sklamali

V 9. kole sme nastúpili na derby stretnutie vo Vyhniach a výkonom i výsledkom sme sklamali. V druhom polčase sme zápas "odchodili" a nedokázali sme využiť početnú prevahu. Niektorí hráči akoby opäť zapadli do starých koľají ľahostajnosti a nezodpovednosti.

Vstup do stretnutia sme mali vynikajúci. Už v 20. sekunde sme mohli vyhrávať. To by však musel Demko z troch krokov trafiť prázdnu bránu súpera. On však kopol loptu do ľavej žrde. Lopta sa však dostala pred pokutové územie domácich a tam bol faulovaný Kačák. Z rozohratého priameho kopu trafil HORVÁTH k pravej žrdi a viedli sme 1:0. Čo lepšie sme si mohli želať?! Psychickú výhodu sme však využili iba do polovice polčasu. Z nevinne vyzerajúceho útoku domácich rozhodca pred našim pokutovým územím potrestal zákrok M. Klimana priamym kopom asi z 22 metrov a domáci Zuberník trafil pravý dolný roh našej brány - 1:1. I napriek tomu, že sme mali loptu v 1. polčase viac pod kontrolou, svojou nepresnosťou sme sa pripravili o zveľadenie výsledku v náš prospech.nNajväčšiu šancu prvého polčasu zahodil M. Kliman, keď sám zoči-voči domácemu brankárovi dlho váhal, potom neprihral pred bránku, ale chcel spraviť kľučku na domáceho brankára a lopta mu ušla za bránkovú čiaru. Tak sa zmierlivo skončil 1. polčas. Do druhého polčasu sme nastúpili dosť nekoncentrovane. Ľahko sme strácali lopty špatnou rozohrávkou a zbytočným vozením lopty, ktorú nám súper ľahko odoberal. Aj tak sa sľubne začal 2. polčas, pretože už na jeho začiatku musel pod sprchy domáci Zuberník po druhej žltej karte. Miesto toho, aby sme túto výhodu využili, utápali sme sa v individuálnom vození lopty a v nepresnej rozohrávke. Zbytočne sme strácali lopty a súper nás tlačil na našu polovicu. Napriek tomu sme predsa len dali druhý gól. Rozemberg v strede ihriska získal loptu, sám prešiel až pred pokutové územie súpera, kde sa mu do cesty okrem obrany postavil i spoluhráč. Už sa zdalo, že sme opäť loptu stratili, keď tá sa predsa dostala späť k ROZEMBERGOVI, ktorý prekonal domáceho brankára - 1:2. Ani to však nezmenilo prístup našich hráčov k stretnutiu. Miesto toho, aby sme súperovi, ktorý bol rozhádzaný, dali ďalší gól a tak rozhodli o výsledku, začali sme kopiť ďalšie chby a tak po nevinnom zákroku M. Klimana pri bránení rozhodca nariadil proti nám pokutový kop, ktorý Kašiar premenil - 2:2. Aby toho nebolo dosť, dve minúty pred koncom stretnutia išiel po druhej žltej karte pod sprchy predčasne aj náš Martin Dekýš. Keď sa už zdalo, že zápas skončí zmierlivo, v nastavenom čase po hrubej chybe v strede našej obrany domáci do prázdnej brány dali víťazný gól. Treba povedať, že počas celého stretnutia hral náš stred obrany nezodpovedne a po chybách sme mohli inkasovať aj viac gólov. Osobitnou kapitolou bol rozhodca Kutlák, ktorý vniesol dosť nervozity do stretnutia. Jeho posudzovanie priestupkov bolo diskutabilné a zrejme podľahol aj atmosfére, ktorú vytvorili domáci hráči aj funkcionári v druhom polčase. Svojim výkonom určite ovplyvnil priebeh stretnutia a jeho výsledok. To však nie je ospravedlnením výkonu nášho mužstva.

| Autor: Marian Jasenák | Vydané dňa 02. 10. 2011 | 3260 prečítané | Informačný e-mailVytlačiť článok
* NOVINKY
15.02.2014: Cena vodného a stočného
Vážený zákazník, dovoľujeme si Vám oznámiť aktuálne ceny vodného a stočného.
Vodné: 1,3200 EUR/m3
Stočné: max. cena 1,3381 EUR/m3
Uvedené ceny sú vrátane DPH.

Obecný úrad

01.09.2013: Úpravy na redakčnom systéme.
V rámci skvalitnenia poskytovaných informácii bude v nasledujúcich týždňoch prebiehať úprava používaného redakčného systému a oprava doteraz zistených chýb. Za dočasné výpadky niektorých častí stránky sa vopred ospravedlňujeme.

Admin
*Kalendárium
Dnes je :

Meniny :

*Prihlásenie

.....:::::::::: 2007 Obec Bzenica - KAHÚN Ján, powered by phpRS ::::::::::.....