Memoriál Júliusa Vanku, Mariána Jasenáka a Jozefa Považana

V sobotu 24.6. 2023 sa na ihrisku TJ Tatran Bzenica uskutočnil prvý ročník memoriálu Júliusa Vanku, Mariána Jasenáka a Jozefa Považana. V mene vedenia obce sa chcem poďakovať všetkým, ktorí na podujatí participovali: organizačnému výboru, dobrovoľníkom, TJ Tatranu Bzenica, súťažiacim tímom z Banskej Štiavnice, Repišťa a Dechtíc, a všetkým, čo svojou účasťou podporili spomienku na osobnosti, ktorých mená sú spomenuté v názve podujatia, ale aj mnohých ďalších, ktorí rozvíjali futbal v našej obci, a ktorí boli alebo aj neboli menovite spomenutí.

Umiestnenie tímov nebolo v tomto prípade najdôležitejšie, ale pre poriadok ho uvediem. Turnaj po strhujúcom penaltovom rozstrele vyhral tím TJ Sokol Repište pred výborne hrajúcimi futbalistami FK Sitno Banská Štiavnica. Na treťom mieste sa umiestnil TJ Družstevník Dechtice.

Domáci posilnený výber hral dobrý semifinálový zápas s Banskou Štiavnicou, ktorá ho otočila dvoma zlepenými gólmi až v závere zápasu. V súboji o tretie miesto nám už, najmä v druhom polčase, došli sily a preto sme zaslúžene prehrali.

Dúfam, že st si podujatie užli a že naň budete v dobrom spomínať. K tomu nech vám pomôže aj fotoalbum z akcie.

Kto si neváži minulosť, nezaslúži si budúcnosť.

Jeden názor na “Memoriál Júliusa Vanku, Mariána Jasenáka a Jozefa Považana

  1. Marian Kmeť napísal:

    Chcem poďakovať všetkým tým, ktorí tento Memorial zorganizovali a budú organizovať. Pána Vanku som spoznal v roku 1971 ešte v Strojárňch v Vyhniach a neskôr som sa s ním stretával ako so starostom obce. Má velké zásluhy na rozvoji futbalu nielen vo Bzenici ale aj v dalších obciach, kde nachádzal mladé talenty a umožňoval im výchovu v TJ TATRAN Bzenica . V časoch ked žil ho poznali snáď všetci funkcionári v obecných telovýchovách a samozrejme aj na Okrese a Kraji. Bol som tam ako divák a velmi sa mi to páčilo. Vdaka Vám športovci a zanietení funkcionári zo Bzeniec – nech sa Vám darí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *