Prvý rok s Tatrankami

Mnohí iste viete, že v lete minulého roka začal v Bzenici pôsobiť futbalový tím žiačok do 15 rokov. To, čo mnohí z nás vtedy považovali len za kuriozitu, prerástlo do príbehu, na ktorý môžu byť hrdí všetci Bzeničania. Dievčatá hrdo nosiace názov nášho klubu i obce na dresoch sa stali majsterkami stredoslovenského futbalového regiónu, predbehli tak súperky z Lučenca, Zvolena, Liptovského Mikuláša, Rimavskej Soboty, Podbrezovej či Bytče. Ako najlepší druholigový tím SsFZ boli v stredu 5. júna 2024 na domácom ihrisku dekorovavé medajlami a z rúk predsedu SsFZ Slanislava Neuschla i tajomníka komisie SsFZ Tomáša Genzu prevzali pohár určený majstrovskému tímu.

Tatranky sa tým kvalifikovali do ligy majsteriek štyroch slovenských futbalových regiónov, ktorú sme v sobotu 8. júna v Bzenici organizovali. Bratislavský región zastupoval ŠK Slovan Bratislava, západoslovenský “dobre známa” GFC regionálna akadémia, a východoslovenský FK Poprad. Pohár regionálnych majstrov nakonec po tuhom boji získal zástupca západného Slovenska, keďže v desiatej sérii rozstrelu zo značky pokutového kopu najskôr hráčka Slovanu Bratislava svoj pokus nepremenila, no Lea Hodálová z GFC namierila presne, a areál nášho ihriska sa tak zaplnil nefalšovanou radosťou dievčat i ich trénerov.

Ani Tatranky sa v tvrdej konkurencii nestratili, avšak tesná prehra s GFC a a následná remíza so Slovanom Bratislava nás z boja o víťazstvo vyradili a pre náš klub tak tentoraz zostalo iba štvrté miesto. Na podujatí sa zúčastnil i Peter Januška, tréner slovenského ženského reprezentačného tímu do 15 rokov. Práve v tejto kategórii reprezentuje Slovensko i naša Martina Vaneková, vďaka ktorej sa názov nášho klubu ocitol na jednej nominačnej listine s veľkoklubmi ako Bayern Mníchov či Paríž Saint-Germain.

Niekoľko monentov z ligy majsteriek si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *