Tatran v zime

Hoci sa jarná časť sezóny 2023/2024 začne až v apríli, futbalisti a futbalistky nášho TJ Tatran Bzenica ani v zime nepoľavujú v nasadení, a aj napriek naozaj zimným podmienkam poctivo trénujú pod vedením svojich trénerov.

Hráči A tímu sa stretávajú každú nedeľu po 10:00 na ihrisku. S tímom trénujú aj dvaja dorastenci, ktorí by od jarnej časti “na výnimku” mohli posilniť naše “Áčko”. Veríme, že s novými posilami a zlepšeným prístupom získame v jarnej časti aspoň dvakrát toľko bodov, čo na jeseň.

Tréning družstva mužov, nedeľa 10.12.2023 o 10:30

I naše dievčatá sa schádzajú na ihrisku, aby naberali svalovú hmotu a zdokonalovali svoje futbalové umenie. Nasledujúce zábery sú z pondelka 4.1.2.2023,

Tatranky v Trnave

V utorok 5.12. odohrala naša ženská reprezentácia posledný zápas ligy národov proti dovtedy suverénnym Fínkam, s ktorými po výbornom výkone uhrali cennú, hoci nepostupovú remízu 2:2. Naše Tatranky, no ani Mikuláš a anjelom a čertom, pritom nemohli chýbať. Zápas sa hral v mrazivých podmienkach, ale neúnavné povzbudzovanie a výkon našich reprezentantiek nás hriali pri srdci.

Turnaje v Lučenci

V soboty 2. a 9. 12. 2023 sa naše žiačky zúčastnili dvoch kvalitne obsadených vianočných futsalových turnajov, ktoré usporiadal MŠK Novohrad Lučenec. Prvý z nich bol určený mladším dievčatám do 13 rokov a hoci nám výsledkovo nevyšiel (obsadili sme posledné 8. miesto), predvedenými výkonmi sme ukázali, že aj v tejto kategórii máme kvalitné hráčky, na ktorých môžme v budúcnosti stavať. Finálový zápas turnaja vyhrali dievčatá z Košíc, ktoré porazili futbalistky Tatranu Prešov.

Vystúpenie našej U15-tky o týždeň neskôr v nádhernej lučeneckej Aréne dopadlo úspešnejšie. Po rozpačitom začiatku a prehre 0:4 s Formatom Martin sme naše nádeje na postup so skupiny udržali víťazstvom 3:1 nad maďarským FC Hatvan. Postupové druhé miesto sme uhájili cennou remízou 1:1 s FC Košice.

V semifinále nás čakal slávny Spartak Trnava, ktorého žiačky vedú prvoligovú tabuľku s impozantným skóre 232:1. Súperiek sme sa nezľakli a predviedli organizovaný a bojovný výkon, no na reprezentantkami “prešpikovanú” Trnavu sme aj tak nestačili a prehrali 0:3. V súboji o tretie miesto sme však dokázali otočiť nepriaznivý priebeh zápasu a Format Martin sme porazili 3:1.

Pohár za 3. miesto je obrovským úspechom nášho klubu. Až za nami skončil Format Martin (4.), FC Košice (6.) a MFK Ružomberok (7.), tri popredné prvoligové tímy. Zo základnej skupiny sme nepustili ďalej ani jediného zástupcu nášho južného suseda, FC Hatvan (5.).

Futbalistky Spartaku Trnava turnaj vyhrali, keď vo finálovom zápase porazili domáce Lučenčanky v pomere 5:1.